Vdes aktori i njohur nga Kosova - Bota Sot
Vdes aktori i njohur nga Kosova

Kultura

Vdes aktori i njohur nga Kosova

Më: 4 gusht 2017 Në ora: 19:16
Teatri

Ka ndërruar jetë aktori i famshëm, Skënder Tafaj. Ish aktori i gjeneratës së artë ka luajtur qindra role në Teatrin Popullor Krahinor deri para 25 viteve ku emigroi në Zvicër.

Tafaj ishte i ndjekur nga UDB-ja për aktivitetet kombëtare në çëshjen e Kosovës.
“Era dhe Lisi”, “Kur Pranvera vonohet”, “E kafshoja terrin” janë vetëm disa nga filmat e njohur ku Tafaj kishte aktruar.

Varrimi i tij do të bëhet nesër në orën 16:00 në fshatin Isniq, ndërsa në orën 11 në Deçan do të mbahet një ceremoni komemorative.

Image
Skënder Tafaj
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat