Ndahet nga jeta këngëtari i mirënjohur prizrenas, Nijazi Bytyqi - Bota Sot
Ndahet nga jeta këngëtari i mirënjohur prizrenas, Nijazi Bytyqi

Kultura

Ndahet nga jeta këngëtari i mirënjohur prizrenas, Nijazi Bytyqi

Më: 3 mars 2018 Në ora: 21:57
Nijazi Bytyqi

Në moshën 72 vjeçare, të shtunën ka ndërruar jetë doajeni i muzikës, Nijazi Bytyqi. I ndjeri ishte ndër këngëtarët më të mirë kosovar, dhe karriera e tij artistike ka qenë shumë e suksesshme.

Nijazi Bytyqi, ishte ndër këngëtarët e parë të muzikës zbavitëse në vendin tonë, ndërsa poashtu shquhej për interpretim të shkëlqyeshëm të këngëve qytetare.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet ditën e dielë në ora 12:00 në varrezat e qytetit në Prizren./tvprizreni

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test