Mbahet Festivali Ndërkombëtar i Letërsisë - Bota Sot
Mbahet Festivali Ndërkombëtar i Letërsisë

Kultura

E premte, 16 nëntor 2018

Mbahet Festivali Ndërkombëtar i Letërsisë

Më: 18 maj 2018 Në ora: 07:28
Njoftimi

Qendra Multimedia, Prishtinë organizon edicionin e 8-të të Festivalit Ndërkombëtar të Letërsisë - polip.

Këtë vit polip vjen me program shtesë si dhe zgjerohet edhe në Prizren dhe Ferizaj.

Si çdo vit, polip edhe sivjet mirëpret shkrimtarë prominent si Clemens Meyer, Bashkim Shehu, Ardian Vehbiu, Ilire Zajmi, Ann Cotton etj.

Në vijë me zhvillimet në Spanjë dhe Kurdistan të Irakut, tema e sivjetme e festivalit zhvillohet rreth aspekteve të ndarjes  dhe pavarësisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test