Helena Kadare vjen në Prishtinë - Bota Sot
Helena Kadare vjen në Prishtinë

Kultura

E mërkurë, 24 tetor 2018

Helena Kadare vjen në Prishtinë

Më: 6 tetor 2018 Në ora: 19:05
Helena Kadare

Shkrimtarja e njohur nga Shqipëria, Helena Kadare, më 7 dhe 8 tetor do ta vizitojë Prishtinën.

Më datën 7 tetor autorja e romanit  “Një grua nga Tirana”, do të jetë mysafire e takimeve letrare “Letërsia dhe qyteti” në kafe-librarinë “Sonder” në Prishtinë, ku para një publiku, pjesë e të cilit mund të jetë secili që pi një kafe në barin “Sonder”. Ky takim do të mbahet nga ora 20:00.

Më datën 8 tetor ajo do të pritet nga kreu i shtetit Hashim Thaçi në ora 10:00. Poashtu do të ketë edhe takime me kryeministrin Ramush Haradinaj, në po të njëjtën ditë prej orës 10:30, dhe do të takojë studentët dhe profesorët e Universitetit të Prishtinës, në Fakultetin Filozofik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test