“Një porosi për grat dhe femrat shqiptare të shkrimtares dhe poetes sonë të mirënjohur- Kozeta Zavalani lexoni ma poshtë”: - Bota Sot
“Një porosi për grat dhe femrat shqiptare të shkrimtares dhe poetes sonë të mirënjohur- Kozeta Zavalani lexoni ma poshtë”:

Kultura

“Një porosi për grat dhe femrat shqiptare të shkrimtares dhe poetes sonë të mirënjohur- Kozeta Zavalani lexoni ma poshtë”:

Nga: Hasan Hasanramaj Më: 19 tetor 2018 Në ora: 11:38
Kozeta Zavalani

Po sa e lexova shkrimin tuaj në gazetën “Bota sot” të gazetari - Hasan Hasanramaj, mbi vazhdimin e krijimtarisë sime në dy librat e promovuar  me titullin"Grat qe me kane frymëzuar"- të  botuar në gazetën "Bota Sot", në Kosovë dhe diasporë, për te cilën shkrim nga zemra dhe shpirti ju falënderoj, si gazetar dhe gazetën “Bota sot” ku në shkrimin që e keni bërë e keni bere një pune shume cilësore dhe profesionale. Dua te sjelli ne vëmendje time dhe të lexuesve në dy thënie për grat dhe femrat shqiptare:

“Një femër duhet të mendojë si një mbretëreshë”...                             

1. “Një mbretëreshë nuk i trembet humbjes, pasi humbja për të është si një shtysë drejt madhështisë së mëvonshme”dhe                                    

2. “Femra, jeni të buta. Mos e lejoni botën t’ju ashpërsojë. Mos e lini dhimbjen t’ju bëjë të urreni të tjerët. Mos e lejoni ligësinë e të tjerëve t’ju vjedhë ëmbëlsinë tuaj”....

E nderuara dhe e respektuara Kozeta Zavalani  përzemërsisht  Redaksi e gaztës “Bota sot”te falënderon i për këtë koment falënderues që e keni dërgua në emrin dhe shkrimit tim dhe te gaztës për pune cilësore dhe profesionale që e kemi bërë si gazetar dhe gazete për krijimtarinë e juaj kushtua  librave me titullin: “Grat që me kanë frymëzuar”. Kozeta suksese ne veprimtarin e mëtutjeshme letrare, pune të mbare, shëndet, jete te gjate, të lumtur dhe te gjitha të mira. Ju realizofshin te gjitha dëshirat qe pushojnë ne zemre dhe shpirtin e juaj të madh. Zoti te bekoftë me të mira ju dhe familjen..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...