“Një porosi për grat dhe femrat shqiptare të shkrimtares dhe poetes sonë të mirënjohur- Kozeta Zavalani lexoni ma poshtë”: - Bota Sot
“Një porosi për grat dhe femrat shqiptare të shkrimtares dhe poetes sonë të mirënjohur- Kozeta Zavalani lexoni ma poshtë”:

Kultura

E shtunë, 17 nëntor 2018

“Një porosi për grat dhe femrat shqiptare të shkrimtares dhe poetes sonë të mirënjohur- Kozeta Zavalani lexoni ma poshtë”:

Nga: Hasan Hasanramaj Më: 19 tetor 2018 Në ora: 11:38
Kozeta Zavalani

Po sa e lexova shkrimin tuaj në gazetën “Bota sot” të gazetari - Hasan Hasanramaj, mbi vazhdimin e krijimtarisë sime në dy librat e promovuar  me titullin"Grat qe me kane frymëzuar"- të  botuar në gazetën "Bota Sot", në Kosovë dhe diasporë, për te cilën shkrim nga zemra dhe shpirti ju falënderoj, si gazetar dhe gazetën “Bota sot” ku në shkrimin që e keni bërë e keni bere një pune shume cilësore dhe profesionale. Dua te sjelli ne vëmendje time dhe të lexuesve në dy thënie për grat dhe femrat shqiptare:

“Një femër duhet të mendojë si një mbretëreshë”...                             

1. “Një mbretëreshë nuk i trembet humbjes, pasi humbja për të është si një shtysë drejt madhështisë së mëvonshme”dhe                                    

2. “Femra, jeni të buta. Mos e lejoni botën t’ju ashpërsojë. Mos e lini dhimbjen t’ju bëjë të urreni të tjerët. Mos e lejoni ligësinë e të tjerëve t’ju vjedhë ëmbëlsinë tuaj”....

E nderuara dhe e respektuara Kozeta Zavalani  përzemërsisht  Redaksi e gaztës “Bota sot”te falënderon i për këtë koment falënderues që e keni dërgua në emrin dhe shkrimit tim dhe te gaztës për pune cilësore dhe profesionale që e kemi bërë si gazetar dhe gazete për krijimtarinë e juaj kushtua  librave me titullin: “Grat që me kanë frymëzuar”. Kozeta suksese ne veprimtarin e mëtutjeshme letrare, pune të mbare, shëndet, jete te gjate, të lumtur dhe te gjitha të mira. Ju realizofshin te gjitha dëshirat qe pushojnë ne zemre dhe shpirtin e juaj të madh. Zoti te bekoftë me të mira ju dhe familjen..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test