Në Spitalin e Kumanovës rreth 50 pacientë janë të hospitalizuar

Kumanova

Në Spitalin e Kumanovës rreth 50 pacientë janë të hospitalizuar

Më: 4 nëntor 2021 Në ora: 16:30
Foto ilustrim

Në Spitalin e Kumanovës ka 47 pacientë të hospitalizuar me coronavirus.

Në Repartin Infektiv mjekohen rreth 30-40 pacientë me sëmundje më të lehtë, ndërsa pjesa më e madhe janë të pavaksinuar.

“Numrat ndryshojnë nga dita në ditë, por nga muaji gusht që ku filloi vala e fundit, deri sot nuk kemi pasur ndonjë rënie të madhe, përkundrazi, këto ditë kemi rrjte të ndjeshme për shkak të motit të ftohtë dhe njerëzit mblidhen në hapësira të brendshme. Pas Shkupit, Kumanova është me më së shumti raste”, tha drejtorja e spitalit, Snezhana Zaharieva.

Ajo bëri thirrje të aplikohen dhe bëri thirrje për vaksini.

“E jona është ta thomë, që t’i nxisim, por qytetarët vet vendosin se sa do të kujdesen për shëndetin e tyre dhe familjes së tyre”, tha Zaharieva.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat