Vuçiq: Nuk mund të humbas kohë për ata që dorëzuan Kosovën - Bota Sot
Vuçiq: Nuk mund të humbas kohë për ata që dorëzuan Kosovën

Lajme

Vuçiq: Nuk mund të humbas kohë për ata që dorëzuan Kosovën

Nga: F.B Më: 12 janar 2019 Në ora: 14:26
Aleksandar Vuçiq

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq në një deklaratë për agjensionin Tanjug  duke folur rreth zhvillimit të fundit dhe synimit për vendosjes e dënimit me burg të përjetshëm pë rata që kryejnë vrasje të shumëfishta dhe vrasje ndaj fëmijëve, ështrë ndal edhe rreth çështjes së Kosovës.

“ Nuk mund të humbas kohë për ata që dorëzuan Kosovën në duar të shqiptarëve” ka deklaruar sot Vuçiq në deklaratën dhe përgjigjen e letrës së hapur që kanë dërguar organizatorët e protestës shkruan tanjug transmeton “Bota Sot”.

" kam lexuar predikimet që mi mbajnë Jeremiç, Gjilas dhe Obradoviç", ka thënë Vuçiq në konferëncën e mbajtur me këtë rast duke shtuar: " kam qeshur , është aq e marrë. Ata që kanë dorëzuar Kosovën në duar të shqiptarëve, që kanë vendosur kufinj në JArinje edhe Bernjak, që sollën vendimin e Gjykatës në dobi të shqiptarëve, që kanë kanë bart çëshjten nga OKB në BE, që sollën formalisht pavarësinë e Kosovës, ata të mbajnë ligjëratë për Kosovën, në këtë nuk di të përgjigjem”.

Ndërsa në fund Vuçiq ka theksuar se : vetëm kam shikuar edhe I kamë thënë vetës “ hajde shko puno punën tënde përgatit masat kundër korrupsionit” tha ai./Botasot

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...