Putin dje e mori dhuratë një qen Sharri, por ja çfarë incidenti i kishte ndodhur brenda pallatit me një qen tjetër - Bota Sot
Putin dje e mori dhuratë një qen Sharri, por ja çfarë incidenti i kishte ndodhur brenda pallatit me një qen tjetër

Lajme

Putin dje e mori dhuratë një qen Sharri, por ja çfarë incidenti i kishte ndodhur brenda pallatit me një qen tjetër

Më: 18 janar 2019 Në ora: 15:29
Putin dje e mori dhuratë një qen Sharri, por ja çfarë incidenti i kishte ndodhur brenda pallatit me një qen tjetër

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dje ka marrë dhuratë nga Aleksander Vuçiqi një qen të Sharrit me emrin “Pasha”.

Megjithatë presidenti rus ka edhe disa qen të tjerë në pallatin e tij në Kremlin. E me njërin prej tyre kishte pasur telashe teksa po e prezantonte me disa gazetar japonez të cilët kishin shkuar për një intervistë tek Putini.

Qeni i një rrace japoneze ‘Akita’ me emrin ‘Yume’, në momentin kur futet në sallën ku po e prisnin Putinin gazetarët, kishte filluar të leh, duke krijuar kështu një situatë aspak të këndshme aty.

Megjithatë situata qetësohet pasi Putin e largon atë, dhe ulet për të realizuar intervistën.

Gazetarët japonez me të filluar bashkëbisedimin thonë që ishin të suprizuar dhe të frikësuar pasi që nuk e prisnin një fillim të tillë të takimit.

E Putin duke qeshur thotë se ‘Yume’ është një qen i zgjuar, dhe reagimin e tij e arsyeton me praninë e shumë njerëzve në sallë dhe zërave të shumtë të fotoaparateve të cilët mund ta kenë shqetësuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...