Sipas sondazhit, Albin Kurti është i preferuar për kryeministër para Ramush Haradinajt - Bota Sot
Sipas sondazhit, Albin Kurti është i preferuar për kryeministër para Ramush Haradinajt

Lajme

Sipas sondazhit, Albin Kurti është i preferuar për kryeministër para Ramush Haradinajt

Nga: Bota sot Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 12:38
Albin Kurti dhe Ramush Haradinaj

Një sondazh i realizuar nga gazeta “Bota sot” në faqen e saj në Facebook, me pyetjen se “Nëse vendi shkon në zgjedhje të parakohshme, cilin do ta votonit për kryeministër”, ndërmjet Albin Kurtit dhe Ramush Haradinajt, ka nxjerr fitues kreun e Lëvizjes Vetëvendosje.

Gjithsej 10,600 votues në sondazh, 6 mijë nga ta votuan Kurtin, ndërsa 4,600 e votuan Ramush Haradinajn.

Kjo përballje në këtë sondazh mes këtyre të dyve, ka ngjallur interesim të madh tek lexuesit, ku komentet ishin mbi 1000 sosh./Botasot

 
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...