Lajmi i Fundit: ‘Qartet’ Daçiqi, ja çfarë sekreti të Serbisë zbulon Hashim Thaçi - Bota Sot
Lajmi i Fundit: ‘Qartet’ Daçiqi, ja çfarë sekreti të Serbisë zbulon Hashim Thaçi

Lajme

Lajmi i Fundit: ‘Qartet’ Daçiqi, ja çfarë sekreti të Serbisë zbulon Hashim Thaçi

Më: 15 mars 2019 Në ora: 08:08
Ivica Dacic dhe Hashim Thaçi

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daciq, në konferencën e organizuar nga instituti Aspen, Ministria e Jashtme e Gjermanisë dhe ajo e Italisë ka pasur sjellje të një palaçoje.

Burime ndërkombëtare tregojnë sesi ministri i Jashtëm i Serbisë ka pasur një paraqitje skandaloze në këtë konferencë.

“Pasi Thaçi akuzoi Serbinë se lndryshe po sillet me Uashingtonin e Brukselin dhe ndryshe me Kosovën, Daciq e pat humbur tërësisht kontrollin”, thotë ky burim ndërkombëtar për Zhurnal.mk.

Daçiq më pas ka akuzuar SHBA-të, Gjermaninë dhe shtetet e rajonit me një fjalor shumë të rëndë.

“Jemi mësuar me Daçiqin, por paraqitja në Berlin ishte e një palaçoje. Është dashur me t’i ndërprehet disa herë fjalimi i tij”, thonë burime pjesëmarrëse në këtë konferencë.

Në këtë takim, ku kanë marrë pjesë të gjithë ministrat e Ballkanit Perëndimor është diskutuar për tema të ndryshme aktuale, përfshirë edhe përmirësimin e kornizës ligjore dhe të biznesit, si dhe integrimet atlantike të shteteve të Evropës Juglindore

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...