Anton Berisha në Vjenë, pritet nga Kardinali Chistoph Schönborn - Bota Sot
Anton Berisha në Vjenë, pritet nga Kardinali Chistoph Schönborn

Lajme

Anton Berisha në Vjenë, pritet nga Kardinali Chistoph Schönborn

Më: 18 mars 2019 Në ora: 09:52
Anton Berisha dhe Chistoph Schönborn

Zëvendës-ministri i Punëve të Jashtme Anton Berisha po qëndron në një vizitë në Vjenë, ku është pritur nga Kardinali Chistoph Schönborn.

Ai përmes një postimi në Facebook shkruan se, në një takim të përzemërt kemi folur për situatën në Kosovë, zhvillimet në rajon si dhe thellimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Selisë së Shenjtë, duke falënderuar për solidaritetin dhe ndihmën që i ka dhënë popullit të Kosovës, përcjellë “Bota Sot”.

Postimi i tij në Facebook:

Në Arqipeshvinë e Vjenës, jam pritur nga Eminenca e Tij, Kardinali Chistoph Schönborn.

Në një takim të përzemërt kemi folur për situatën në Kosovë, zhvillimet në rajon si dhe thellimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Selisë së Shenjtë.

Me këtë rast, kam falënderuar kardinalin për solidaritetin dhe ndihmën që i ka dhënë popullit të Kosovës sidomos në periudhën e rëndë të luftës si dhe ndihmën dhe përkrahjen e vazhdueshme ndaj komunitetit shqiptar në Austri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...