Veseli: Me krenari kujtojmë trimin e betejave të UÇK-së, Asllan Fazliun - Bota Sot
Veseli: Me krenari kujtojmë trimin e betejave të UÇK-së, Asllan Fazliun

Lajme

Veseli: Me krenari kujtojmë trimin e betejave të UÇK-së, Asllan Fazliun

Nga: A.SH Më: 22 mars 2019 Në ora: 13:34
Asllan Fazliun

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, përmes një postimi në facebook, kujton 20 vjetorin e rënies së trimit të betejave të UÇK-së në Malet e "Çyçavicës, Asllan Fazliun.

Postimi i plotë:

Sot, në 20 vjetorin e rënies, kujtojmë me krenari trimin e betejave të UÇK-së në Malet e "Çyçavicës, Asllan Fazliun. Lavdi dëshmorëve të Gradicës dhe të gjithë Kosovës!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...