Mërgimtari gjobitet me 1150 euro në Serbi: Kërkon t’i kenë këto pajisje të tjerët dhe bën apel për kujdes - Bota Sot
Mërgimtari gjobitet me 1150 euro në Serbi: Kërkon t’i kenë këto pajisje të tjerët dhe bën apel për kujdes

Lajme

Mërgimtari gjobitet me 1150 euro në Serbi: Kërkon t’i kenë këto pajisje të tjerët dhe bën apel për kujdes

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 10:32
Foto

Sezona e pushimeve verore për mërgimtarët në Kosovë, veç se ka filluar. Vetëm gjatë vikendit rreth 1 mijë vetura me tabela të huaja kanë hyrë në Kosovë.

Korriku dhe gushti sjellin mërgimtarët në Kosovë nga vende të ndryshme të Europës, ku shumica nga ta edhe vijnë me vetura.

Mërgimtarët përdorin shumë rrugë alternativë që të vijnë në Kosovë dhe njëra ndër to është edhe rruga që kalon nëpër Kroaci dhe Serbi.

Një mërgimtarë i cili ishte duke ardhur nga Zvicra për në Kosovë, e ka pësuar keq në Serbi ku është gjobitur 1150 euro nga policia serbe.

Image

Mërgimtari ka shpjeguar arsyet e gjobitjes ku ka thënë se vetëm tri herë është dënuar nga 50 euro vetëm për rripë të sigurisë dhe një herë është dënuar me 1 mijë për arsye që fëmijët e tij nën moshën 6 vjeçare kanë qenë të ulur mbrapa veturës, pa karrige të fëmijëve.

Ai ka bërë lutje që të kenë kujdes të gjithë mërgimtarët të cilët kalojnë nëpër Serbi dhe të vendosin rripin si dhe karriget e fëmijëve.

Më poshtë keni edhe njoftimin e mërgimtarit të cilin e ka bërë ai publik në grupin ‘Marakli t’kerreve’ në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...