Edhe gazeta ruse shkruan për dorëheqjen e Haradinajt - Bota Sot
Edhe gazeta ruse shkruan për dorëheqjen e Haradinajt

Lajme

Edhe gazeta ruse shkruan për dorëheqjen e Haradinajt

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 18:48
Ramush Haradinaj

Gazeta ruse “Sputnik” ka shkruar për dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj.

Në shkrimin e saj ajo përmend se arsyeja e dorëheqjës së Haradinajt është se ai ka marr një ftesë për t’u paraqitur si i dyshuar në Gjykatën e Hagës.

Sipas “Sputnik” Haradinaj njoftimin e ka bërë nepërmjet një konference për media, pasi ai nuk mund t’i mbaj postin si i dyshuar.

Image

Tutje theksohet se Haradinaj akuzohet nga Haga për krime lufte. Shtetin e Kosovës kjo gazetë e quan territor të shkëputur nga Serbia, dhe një vend pjesërisht të njohur nga 102 vende të botës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...