Britania e Madhe harxhon miliona funta në një vit vetëm për ekstradimin e kriminelëve shqiptarë - Bota Sot
Britania e Madhe harxhon miliona funta në një vit vetëm për ekstradimin e kriminelëve shqiptarë

Lajme

Britania e Madhe harxhon miliona funta në një vit vetëm për ekstradimin e kriminelëve shqiptarë

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 18:29
Foto ilustrim

Grupet mafioze dhe kriminale tashmë janë bërë shumë të zakonshme në Britani të Madhe .

Britania e Madhe ka depërtuar në Shqipëri afro 1000 shqiptarë që nuk i kanë respektuar ligjet në ishull.

Vetëm gjatë periudhës 2017/18, Qeveria e Britanisë ka shpenzuar 11.3 milionë funta në fluturime për ekstradimin e krimineleve. Gjysma e fluturimeve ishte në Shqipëri.

Sipas ‘Daily Mail’ në shumë raste, në një aeroplan që nxinte 265 persona, barte vetëm 9 shqiptarë dhe 29 anëtarë të stafit.

Një nga 10 të burgosurit jo anglezë është shqiptarë në Angli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...