Flet Vuçiq pas përballjes me Kurtin në Gjermani - Bota Sot
Flet Vuçiq pas përballjes me Kurtin në Gjermani

Lajme

Flet Vuçiq pas përballjes me Kurtin në Gjermani

Më: 14 shkurt 2020 Në ora: 20:56
Albin Kurti dhe Aleksandër Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, u tha sot gazetarëve se gjatë panelit të sigurisë së Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Munih, se kur u takua me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, i ka mborjtur interesat e Serbisë dhe popullit serb në mënyrën më të mirë të mundshme.

“Isha i ashpër. Luftova për interesat e Serbisë dhe popullit serb, gjë që është puna ime. Unë po thosha të vërtetën dhe jam krenar për këtë,” tha Vuçiç për RTS.

Në Mynih të Gjermanisë, ka nisur Konferenca e Sigurisë, në të cilën po marrin pjesë krerët e më shumë se 40 vendeve të botës, liderët e shumë institucioneve, ministra dhe ekspertë.

Por, në kuadër të kësaj konference, një panel i veçantë diskutimi i kushtohet edhe Ballkanit Perëndimor. Kjo është hera e parë që kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u ulën së bashku në një panel.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat