Ismajli: Gjendja e të prekurve me Covid-19 në Vrapçiq është e mirë dhe stabile

Lajme

Ismajli: Gjendja e të prekurve me Covid-19 në Vrapçiq është e mirë dhe stabile

Më: 26 mars 2020 Në ora: 14:53
Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli

Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli ka thënë se gjendja e të prekurve me COVID-19 në fshatin Vraçiq është stabile.

Ismajli ka njoftuar se gjatë ditës u janë ofruar medikamente, pako ushqimore dhe higjienike, e po ashtu shërbime mjekësore të gjithë të të prekurve me coronavirus në këtë fshat i cili gjendet në karantinë.

“Gjatë ditës u është ofruar mbështetje nga ekipet e shëndetësisë primare, duke i kontrolluar dhe furnizuar me medikamente. Po ashtu, i kemi furnizuar edhe me pako ushqimore dhe higjienike. Nuk ka vend për panik, jemi 24 orë në shërbim të të gjithë qytetarëve”, ka deklaruar Ismajli.

Ai ka njoftuar se gjendja po shkon drejt përmirësimit dhe fatmirësisht nuk ka raste të reja të dyshuara me Covid-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat