Edhe një rast me coronavirus në veri të Mitrovicës, i infektuari punonjës i burgut - Bota Sot
Edhe një rast me coronavirus në veri të Mitrovicës, i infektuari punonjës i burgut

Lajme

Edhe një rast me coronavirus në veri të Mitrovicës, i infektuari punonjës i burgut

Më: 31 mars 2020 Në ora: 12:30
Ilustrim

Katër serbë të Kosovës janë infektuar me koronavirus deri më tani, tre në veri të vendit dhe një në komunën e Lipjanit.

Në mesin e tyre është një 37-vjeçar nga veriu i Mitrovicës, i cili raportohet se është punonjës shëndetësor në njësinë e paraburgimit në pjesën veriore të Mitrovicës.

Kossev shkruan se gjendja shëndetësore e personit të infektuar është e mirë dhe se ai aktualisht po trajtohet në repartin e Qendrës Klinike në Mitrovicë

Ndërkohë, Kryetari i Shtabit Emergjent Aleksandar Spiriq,  tha se një ekip i epidemiologëve nga Serbia pritet të arrijnë sot në Mitrovicën e veriut.

Ndryshe dy rastet e para që ishin paraqitur me Koronavirus në veri të Mitrovicës nuk ishin përfshirë në në rastet zyrtare të Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat