Dr. Fauci: Është ‘mjaft e qartë se SHBA nuk po shkon në drejtimin e duhur’ për të kontrolluar përhapjen e coronavirusit - Bota Sot
Dr. Fauci: Është ‘mjaft e qartë se SHBA nuk po shkon në drejtimin e duhur’ për të kontrolluar përhapjen e coronavirusit

Lajme

Dr. Fauci: Është ‘mjaft e qartë se SHBA nuk po shkon në drejtimin e duhur’ për të kontrolluar përhapjen e coronavirusit

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 19:12
Anthony Fauci

Eksperti më i mirë i sëmundjeve infektive tha të enjten se SHBA nuk është duke shkuar në drejtim pozitiv kur bëhet fjalë për kontrollin e pandemisë së coronavirusit.

“Unë mendoj se është mjaft e qartë që ne nuk po shkojmë në drejtimin e duhur”, ka thënë Dr. Anthony Fauci, kreu i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, shkruan Business Insider.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat