Haradinaj-Stublla :Bisedë me Ambasadorin e Çekisë në Kosovë  Pavel Bilek - Bota Sot
Haradinaj-Stublla :Bisedë me Ambasadorin e Çekisë në Kosovë  Pavel Bilek

Lajme

Haradinaj-Stublla :Bisedë me Ambasadorin e Çekisë në Kosovë  Pavel Bilek

Nga: B.F Më: 13 korrik 2020 Në ora: 15:44
Meliza Haradinaj-Stublla

 Ministrja e Punëve të Jashtme Meliza Haradinaj –Stublla përmes një postimi të saj në “Facebook”ka shkruar se ka biseduar me Ambasadorin e Çekisë në Kosovë  Pavel Bilek, transmeton”Bota sot”.

Sipas saj Kosova është mirnjohëse për angazhimin e  Çekisë në mbështetje të konsiludimit ndërkombëtar, në procesin e integrimeve Euro-Atlantike si dhe në proceset e demokratizimit dhe rimëkëmbjes së vendit.

Postimi i plotë:

Kosova dhe Republika Çeke, kanë arritur të ndërtojnë marrëdhënie të mira bilaterale dhe se avancimi i këtij partneriteti politik dhe diplomatik, është në interes dypalësh.

Në bisedë me Ambasadorin e Çekisë në Kosovë z. Pavel Bilek, theksova se Kosova është mirënjohëse për angazhimin e Çekisë në mbështetje të konsolidimit ndërkombëtar, në procesin e integrimeve Euro-Atlantike si dhe në proceset e demokratizimit dhe rimëkëmbjes së vendit.

 

 

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat