Koronavirusi “Hajde rren hajde!” - Bota Sot
Koronavirusi “Hajde rren hajde!”

Lajme

Koronavirusi “Hajde rren hajde!”

Nga: Gani Mehmetaj Më: 1 gusht 2020 Në ora: 12:19
Gani Mehmetaj

Të jesh i kujdesshëm ndaj pandemisë, është mençuri, të zdërhallesh dhe ta nënçmosh është veprim prej budallai. Druaj se jo pak bashkëkombës të mi me rrezikun e infektimit me koronavirus sillen me shkujdesje të pafalshme, ngjashëm me llapjanin që e shihte aeroplanin mbi kokë dhe, meqë s'donte ta besonte, i thoshte vetës: " Hajde rren, hajde!". I takon çdo ditë në vetëshërbim, rrugë, autobusë, zyre, institucione.

Pastaj kur kësaj marrëzie ia shtojmë edhe teoritë e përbetimit (konspiracionit) të propaganduar nga majtistët dhe islamistët, marrëzia bëhet e plotë.

Një shtrese budallenjsh kur ua tërheq vërejtjen, të thonë: mos u ruej, si ta ketë shkruar Zoti. A merret zoti me budallenj?

Nëse ju ahmakët keni vendosur të vdisni kot ngase jeni ahmak, kini mëshirë ndaj të afërmve tuaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat