Faqja që mbështet LDK-në ofendon rëndë Saranda Bogujevcin

Lajme

Faqja që mbështet LDK-në ofendon rëndë Saranda Bogujevcin

Më: 20 nëntor 2020 Në ora: 15:44
Faqja që mbështet LDK-në ofendon rëndë Saranda Bogujevcin

Një faqe në rrjetin social Facebook, që mbështet Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK), me emrin “LDK për Kosovën”, ka ofenduar deputetën e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci.

Në postimin e kësaj faqe, kanë postuar një fotografi të deputetes Bogujevci me Ivica Daçiqin gjatë ekspozitës së saj në Beograd në vitin 2013.

Në mbishkrimin e kësaj foto ku deputetja Bogujevci i tregon për krimet që ka kryer ushtria serbe Daçiqit, simpatizantët e kanë quajtur Bogujevcin “turp i secilit të zhdukur”.

Image

“Saranda, dje desh i gurgullove sytë kundër deputetëve të LDK-së, zv. kryeministrit Driton Selmanaj dhe shefit të grupit Arben Gashi! Saranda, je turpi i secilit të zhdukur, vrarë e dhunuar sepse ti për një grusht vota desh e “vrave” secilin deputet të LDK-së”, thuhet në postimin e kësaj faqe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat