Rama kujton presidentin Rugova: Sa më shumë kalojnë vitet, aq më shumë do lartësohet në sytë shqiptarisë

Lajme

Rama kujton presidentin Rugova: Sa më shumë kalojnë vitet, aq më shumë do lartësohet në sytë shqiptarisë

Më: 21 janar 2021 Në ora: 18:08
Edi Rama

Kryeministri  i Shqipërisë, Edi Rama, e ka përkujtuar presidentin historik, Ibrahim Rugovën.

Mes fjalësh në reagimin e tij të cilin e ka bërë në facebook, Rama shkruan se Rugova në sytë e gjithë shqiptarëve do të lartësohet edhe më, sa më shumë që kalojnë vitet.

Postimi i plotë:

Image
Ibrahim Rugova

Sa më shumë kalojnë dhe do të kalojnë vitet, aq më shumë do të lartësohet Ibrahim Rugova në sytë e krejt shqiptarisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat