Vlora Çitaku kujton 11 vjetorin e vendimit të GJND-së për Kosovën

Lajme

Vlora Çitaku kujton 11 vjetorin e vendimit të GJND-së për Kosovën

Nga: M.L. Më: 22 korrik 2021 Në ora: 09:49
Foto nga vendi i ngjarjes, GJND

Ish ambasadorja e Kosovës në SHBA,Vlora Çitaku ka përkujtuar 11 vjetorin, kur Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë vendosi në favor të pavarësisë së Kosovës.

“11 vjet më parë #OTD Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë vendosi njëzëri & pa dyshim se # Kosova ishte brenda të drejtave të saj dhe nuk shkelte asnjë ligj ndërkombëtar kur shpalli pavarësinë # KosovaICJ11”, shkroi Çitaku në Facebook.

Në vendim shkruhet se asnjë shtet nuk mund të kërkojë integritetin territorial për të kryer mizori.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat