Publikohen pamjet/ Çka po ndodhë në Mal të Zi, pas rrëzimit të Qeverisë?

Lajme

Publikohen pamjet/ Çka po ndodhë në Mal të Zi, pas rrëzimit të Qeverisë?

Nga: A.ZH Më: 4 shkurt 2022 Në ora: 21:37
Në disa lokacione në Podgoricë ka filluar festa e qytetarëve

Pas votimit të mosbesimit ndaj qeverisë së Zdravko Krivokapiqit, në disa lokacione në Podgoricë ka filluar festa e qytetarëve, raporton Pojeda, përcjell Bota sot.

Qeveria e 42-të e Malit të Zi ka votuar sonte mosbesimin për votat e opozitës dhe koalicionit “E Zeza mbi të Bardhë”.

Për mosbesimin e Qeverisë votuan 43 deputetë, ndërsa kundër 11.

Më poshtë shihni pamjet e festës:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat