Asnjë punëtor nuk shihet duke punuar në rrugën e papërfunduar Podujevë-Prishtinë

Lajme

Asnjë punëtor nuk shihet duke punuar në rrugën e papërfunduar Podujevë-Prishtinë

Më: 18 prill 2022 Në ora: 10:51
Rruga Podujevë-Prishtinë

Zgjerimi i rrugës magjistrale Podujevë-Prishtinë ka filluar në vitin 2016 dhe ishte parashikuar që të përfundojë për tri vjet, mirëpo edhe pse kanë kaluar 6 vjet, kjo rrugë për shkak të pengesave rreth shpronësimeve ende nuk ka përfunduar.

“Në fund të nëntorit do të jetë e përfunduar në tërësi”, këtë zotim zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi, e kishte dhënë vitin e kaluar.

Por, edhe pas pesë muajve, magjistralja Podujevë-Prishtinë ka mbetur ende e pa përfunduar.

Për qytetarët që kalojnë çdo ditë këtej, kjo situatë po konsiderohet mjaft e vështirë.

Madje, për zvarritjen e punimeve të kësaj rruge, ata po i fajësojnë pushtetarët.

Ndryshe nga ta, mendon ky qytetar.

Në anën tjetër, fajin për ndërprerjen e punimeve të kësaj rruge që lidhë Llapin me kryeqytetin, Komuna e Podujevës e adreson diku.

Lidhur me këtë, televizioni iu është drejtuar ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës për t’i pyetur rreth arsyeje të stagnimit të punimeve në këtë rrugë.

Me gjithë insistimin, të njëjtit nuk kanë dashur të prononcohen për këtë çështje.

E, një arsyeje se pse nuk po punohet këtu, e ka Bekim Ahmeti, ekspert i fushës së komunikacionit.

Zgjerimi i rrugës magjistrale Podujevë-Prishtinë ka filluar në vitin 2016 dhe ishte parashikuar që të përfundojë për tri vjet.

E, tash, 6 vite pas, kjo rrugë për shkak të pengesave rreth shpronësimeve ende nuk ka përfunduar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat