Shpërthimi në veri, u dëmtuan katër vetura

Lajme

Shpërthimi në veri, u dëmtuan katër vetura

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 18:10
Foto ilustrim

Te elektroseveri në veri të Kosovës sot ka pasur gjuajtje me eksploziv, nga ku asnjë person nuk ka mbetur i lënduar, por ka pasur dëme materiale.

Nga ky shpërthim janë dëmtuar katër vetura, ku në vendin e ngjarjes kanë mbetur pjesë nga xhamat e tyre.

Gjithashtu është dëmtuar edhe një pjesë e rrethojes si dhe një kabllo elektrike.

Policia ka bërë të ditur se ende nuk ka të arrestuar dhe as të dyshuar për këtë ngjarje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat