Ekskluzive: Ja emrat e 28 të arrestuarve,16 prej tyre janë nga Kosova

Lajme

Ekskluzive: Ja emrat e 28 të arrestuarve,16 prej tyre janë nga Kosova

Më: 11 maj 2015 Në ora: 14:34

(E plotësuar) Sami Ukshini - Sokoli, i lindur në Gjakovë (1967) është i arrestuari i parë të shtunën në mbrëmje, në ora 22:30 në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Procesverbalet e policisë deri tek të cilat ka arritur Koha.mk nga Maqedonia, pas arrestimit të grupit të armatosur që luftuan në Kumanovë, tregojnë se në mesin e të arrestuarve është edhe Nexhmedin Lika nga Tetova, ndërsa prangave të policisë nuk i ka shpëtuar edhe Bajram Elshani nga Suhareka.

Në mesin e të arrestuarve është edhe Alit Sulejmanovski - banor në rrugën “Abdulla Presheva” në Kumanovë, Sefer Seferi, gjithashtu banor i rrugës “Abdulla Presheva” - Kumanovë, Sevdail Miftari nga Kumanova, Fatmir Reçica - që të dy banorë i fshatit Llugagji i Lipjanit të Kosovës, Fejzulla Rushitovski nga Shkupi, Beg Bajra (1979) nga Gjilani, Fadil Fejzullahu - banor në rrugën “Pero Ilievski” në Kumanovë, Lirim Krasniqi (1989) nga Ferizaji i Kosovës, Mirsad Qerimi (1986) nga Prishtina, Valdet Zekaj (1987) nga Kosova, si dhe Muharem Fejza (1986) nga Prishtina.

Një pjesë e të arrestuarve, të shtunën janë mbajtur në stacionin policor në Karposh dhe në Autokomandë.

Burime të larta policore i kanë thënë se po vazhdon identifikimi i dy-tre të arrestuarve që etiketohen si krerë të grupit, por që kanë emra të ndryshëm nga ata të vërtetit.

Ja emrat e 28 të arrestuarve,16 prej tyre janë nga Kosova

1.Kenan Iseni, Kumanovë

2.Fadil fejzullahu, Kumanovë

3.Demë Shehu, Kosovë (Juniku)

4.Sami Ukshini, Kosovë (Sokoli)

5.Irfan Lutfiu, Kumanovë

6.Arsim Bajrami, Kumanovë (polic nga Vaksinca)

7.Fadil Elshani , Kosovë

8.Esat Kafexholli, Kosovë

9.Ardijan Bujari, Kosovë

10.Andi Krasniqi, Kosovë (Muhamed Krasniqi- Malisheva)

11.Shefket Avaqi, Kosovë

12.Lirim Demiri, Kumanovë

13.Ajrush Avdia, Kosovë

14.Betim Kartashi, Kosovë

15.Genci Sefa, Shqipëri

16.Lendrit Rustemi, Kosovë

17.Enver Klain, Gjermani (me shtetësi gjermane)

18.Rufki Dogani, Kosovë

19.Nasuf Bekiri, Haraçinë

20.Valdet Zekaj, Kosovë

21.Bajram Elshani, Kosovë

22.Nexhmetin Lika, Tetovë

23.Lirim Krasniqi, Kosovë

24.Sevdail Miftari, Kumanovë

25.Fatmir Reçica, Kosovë

26.Beg Bajra, Kosovë (Beg Riza, komandant begu)

27.Fejzulla Rushitovski, fshati Brezë

28.Besnik Ajdini, Kumanovë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat