Aktivistët hebrej kundër refugjatëve - Bota Sot
Aktivistët hebrej kundër refugjatëve

Lajme

Aktivistët hebrej kundër refugjatëve

Më: 9 shtator 2015 Në ora: 20:23

Kryeredaktori i revistës më të madhe hebreje në Hollandë, Esther Voet, është i mendimit se refugjatët sirianë do sjellin anti semitizmin në BE dhe se ata duhet të depërtohen te vendet e Gjirit Persik. Ai këto mendime i shprehu në gazetën e tij, Jalta.nl, transmeton Bota Sot.
Ai gjithashtu shkruan, “ se të rrezikuar janë edhe të drejtat e homoseksualëve dhe të grave, nga pranimi i fluksit të madh të refugjatëve.”
Ai u ka bërë thirrje lobistëve hebrej që të përpiqen të bindin politikanët e BE-së për rishikimin e pranimit kaq të madh të refugjatëve. Por përkundër kësaj, së fundi edhe Franca do marrë 24.000 refugjatë deri në vitin 2017. /Bota Sot

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...