Thaçi: Dita e 10 qershorit 1999 ishte ditë e kthesës së madhe - Bota Sot
Thaçi: Dita e 10 qershorit 1999 ishte ditë e kthesës së madhe

Lajme

Thaçi: Dita e 10 qershorit 1999 ishte ditë e kthesës së madhe

Më: 10 qershor 2016 Në ora: 10:54
Hashim Thaçi

Presidenti Hashim Thaçi ka kujtuar sot 10 qershorin e vitit 1999 duke e quajtur si një kthesë të madhe për popullin e Kosovës.

Pas 17 vitesh, Thaçi thotë se duhet të rikthejmë entuzizmin dhe ta transformojmë atë në zhvillim të vendit dhe në mirëqenie të qytetarëve.

Postimi i plotë:

Dita e 10 qershorit 1999 ishte ditë e kthesës së madhe për popullin tonë. Kjo ditë shënoi fundin e spastrimit etnik dhe të krimeve të Serbisë në Kosovë. Mbi themelet e kësaj dite kemi ndërtuar shtetin tonë. Sot, 17 vjet më pas, ne jemi në rrugë të mbarë për ta jetësuar aspiratën për një Kosovë anëtare të BE-së dhe NATO-s. Të bashkuar si 17 vjet më parë, ne duhet ta rikthejmë entuziazmin dhe ta transformojmë atë në zhvillim të vendit dhe në mirëqenie të qytetarëve. HTH

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test