Fotografi të rralla: Ibrahim Rugova me gruan e tij kur ishin të rinj - Bota Sot
Fotografi të rralla: Ibrahim Rugova me gruan e tij kur ishin të rinj

Lajme

Fotografi të rralla: Ibrahim Rugova me gruan e tij kur ishin të rinj

Më: 16 prill 2018 Në ora: 22:14
Ibrahim Rugova

Fotografi të veçanta nga rinia e çiftit Rugova

Presidenti historik, Ibrahim Rugova është një prej figurave më të dashura për popullin shqiptar.

Jashtë karrierës së tij letrare dhe asaj politike, Rugova ishte i martuar me Fanën me të cilën krijoi familje. Ata u bënë prindër të tre fëmijëve, Mendimit, Ukës, dhe Teutës.

Ndërkohë nëpër internet po qarkullojnë një fotografi të veçanta nga rinia e çiftit Rugova.

Vërehet se Fana kur ishte e re kishte një bukuri të rrallë natyrale, larg produkteve të make-up. E presidenti edhe në rininë e tij ishte i kujdesshëm në paraqitje.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test