Aksion në 6 lokacione nën dyshimin për transaksione fiktive - Bota Sot
Aksion në 6 lokacione nën dyshimin për transaksione fiktive

Lajme

E shtunë, 20 tetor 2018

Aksion në 6 lokacione nën dyshimin për transaksione fiktive

Më: 17 maj 2018 Në ora: 10:02
Ilustrim

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) përmes një njoftimi për media, ka bërë të ditur se Departamenti i Hetimeve Tatimore dhe Inteligjencës sot është duke zhvilluar një aksion të gjerë në gjashtë lokacione të ndara.

Dyshimet janë se disa subjekte dhe disa persona janë të përfshirë në transaksione fiktive, ku përmes këtyre transaksioneve dyshohet se kanë bërë shmangie tatimore në shuma të konsiderueshme.

Aksioni po zhvillohet në tri lokacione në Ferizaj, një në Kamenicë, një në Prishtinë, dhe një lokacion në Graçanicë.

Ky aksion duke u zhvilluar në bashkëpunim me Prokurorin e Shtetit, gjykatën përkatëse dhe në asistim të Policisë së Kosovës. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test