Pesë serbë protestojnë në Sofje kundër pjesëmarrjes së Kosovës - Bota Sot
Pesë serbë protestojnë në Sofje kundër pjesëmarrjes së Kosovës

Lajme

E enjte, 18 tetor 2018

Pesë serbë protestojnë në Sofje kundër pjesëmarrjes së Kosovës

Më: 17 maj 2018 Në ora: 15:05
Pesë serbë protestojnë në Sofje kundër pjesëmarrjes së Kosovës

Para Qendrës së Kulturës në Sofje, janë parë hiq më pak se pesë serbë, të cilat kanë protestuar kundër pranisë së delegacionit kosovarë, që është duke marrë pjesë në Samitin e BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor në Sofje.

Ata mezi kanë mbajtur në duar një pankartë me mbishkrimin “Kosova është Serbi” dhe mbishkrime tjera kundër Bashkimit Evropian dhe NATO’s.

Edhe mediat në Beograd janë alarmuar sot, pas pjesëmarrjes së Kosovës në këtë Samit. Atje është raportuar se me pjesëmarrjen e Kosovës në Samit, Serbia ka pranuar pavarësinë e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test