Katër zyrtarë policorë para suspendimit - Bota Sot
Katër zyrtarë policorë para suspendimit

Lajme

E diel, 18 nëntor 2018

Katër zyrtarë policorë para suspendimit

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 20:06
Ilustrim

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) për dy raste të ndara, një në Gjilan dhe një në Rahovec i ka rekomanduar Policisë së Kosovës suspendimin për katër zyrtarë policorë.

Në rastin e Gjilanit IPK është duke zhvilluar hetime ndaj tre zyrtarëve policorë me dyshimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare apo autoritetit dhe ndaj të njëjtëve ka rekomanduar Policisë së Kosovës masën e suspendimit. 

Në rastin tjetër i raportuar në Rahovec, Inspektorati Policor i Kosovës i ka rekomanduar Policisë së Kosovës masën e suspendimit për një zyrtar policor me dyshimin se i njëjti ka kryer veprën penale keqtrajtim gjatë ushtrimit të detyrës, thuhet në komunikatën për media të IPK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test