Sot Dita Ndërkombëtare e Demokracisë - Bota Sot
Sot Dita Ndërkombëtare e Demokracisë

Lajme

Sot Dita Ndërkombëtare e Demokracisë

Më: 15 shtator 2018 Në ora: 07:54
Ilustrim

15 shtatori shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë.

Kjo datë është përcaktuar në vitin 2007, me rezolutën e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, e cila inkurajon qeveritë që të forcojnë programet kombëtare për promovimin dhe konsolidimin e demokracisë. 

Kjo ditë në vende të ndryshme të bot shënohet me aktivitete të shumta. Ndërsa, në Kosovë është shënuar dje me aktivitete të shumta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...