Ish-bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit: Neve veç frika na bon hair! - Bota Sot
Ish-bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit: Neve veç frika na bon hair!

Lajme

Ish-bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit: Neve veç frika na bon hair!

Nga: N.Sh Më: 24 tetor 2018 Në ora: 21:57
Zahir Pajaziti dhe Avni Ajeti

Ish-bashkëluftëtari i komandantit Zahir Pajaziti, Avni Ajeti duke komentuar mungesën e rrymës në Kosovë, thotë se populli po struket që 20 vite duke mos guxuar të flasin këtë para qeverive.

Sipas tij, popullit tonë shqiptarë vetëm frika i bon hajr.

Lexojeni shkrimin e plotë:

20 vjetë mbasë Lufëte pa rrymë , dhe populli struket ne qoshe te dhomes pa guxu me than të verteten para qeverive të veta qishtu une nuk pata rastin me pa najë popullë tjeter .

Ndërsa kujtone Serbët nga Beogradi janë mundu me okupu Kosoven , jo veq Kosoven por dihen pretendimet e tyre ne ishë jugosllavi , Popull Trim janë Serbët .

Kur do t ja mësym ne Beogradit me okupu . per besë veq jemi frikacak se per që kemi diqka te mire na hiq mos me besu , edhe po bindem kadal dale se neve veq frika na kishë pas ba hajrë ,

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...