Merkel kërkon takim me Vuçiq - Bota Sot
Merkel kërkon takim me Vuçiq

Lajme

Merkel kërkon takim me Vuçiq

Më: 7 nëntor 2018 Në ora: 16:30
Aleksandar Vuçiç dhe Angela Merkel

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka marrë nga kabineti i kancelares gjermane Angela Merkel një kërkesë për një takim dypalësh në Paris të dielën.

Ai tha sot se gjithmonë dëshiron të shohë Merkel dhe shtoi se ai beson se Evropa do të humbasë shumë kur të largohet.

"Unë jam shumë i frikësuar për stabilitetin e Ballkanit. Unë e di se çfarë bëri të gjitha, "tha Vuçiq.

Ai theksoi se gjithmonë pëlqen të dëgjojë atë që Merkel mendon dhe se ‘duhet të jenë më afër Gjermanisë dhe jo më larg, pavarësisht nga ata që mendojnë se ne duhet t'iu tregojnë dikujt muskujt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...