Romani “Amanetet e gjyshit” - Bota Sot
Romani “Amanetet e gjyshit”

Libra

E shtunë, 17 nëntor 2018

Romani “Amanetet e gjyshit”

Më: 12 janar 2018 Në ora: 10:18
Kopertina e librit

Këto ditë, doli në treg romani i katërt i Fatmir Lohja, me titull: “Amanetet e gjyshit”. Në këte roman , autori  trajton temën e gjakmarrjes.

Romani është klasik, i shkurtër. Ka narracion, që kush e fillon se lexuari, nuk e heq prej dore, deri sa të përfundojë.

Autori e quan gjakmarrjen, një sëmundje të keqe kombëtare, që duhet të shërohet sa më shpejt nga shoqëria dhe shteti Shqiptar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test