Të gjithë jemi psikopat - Bota Sot
Të gjithë jemi psikopat

Libra

E hënë, 22 tetor 2018

Të gjithë jemi psikopat

Nga: Ilir Muharremi Më: 28 gusht 2018 Në ora: 14:39
Ilir Muharremi

Letërsia jonë ajo Kosovare dhe Shqiptare dita ditës po bëhet shumë e cekët, bajate dhe monotone. Lexuesit madje nëpër librari gjithmonë kërkojnë autor të huaj. Ky fenomen dëshmon edhe me shitjen e romaneve të huaj me autor edhe të famshëm edhe jo të famshëm. Mirëpo, nëse bëhet fjalë për një roman që trajton psikopatinë, nuk mungon lexuesi. Bëhet fjalë për romanin ‘Psycho” të shkrimtarit Ilir Muharremi i cili në krye të veprës ngritë psikopatinë duke e shtrirë mbi të gjithë njerëzit.

 Autori Muharremi përmes këtij romani sulmon gjithçka: politikën aktuale të fëlliqtë në Kosovë, historinë tonë, kulturën, njeriun e pushtetit, familjen, në fund personazhi kritikon edhe vetveten, por ndjehet pak krenar me psikopatinë e tij.

Me këtë libër lexuesi fiton shumë imunitet sepse çdo njeri në heshtje dhe vetmi ka dëshirë ta liron shfrenimin e pastaj të bëhet psikopat. “psikopat jemi të gjithë”, shkruan dikund në faqet e mesit të këtij romani.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test