Këto janë shenjat që tregojnë se nuk je e dashuruar por thjesht e varur nga ai - Bota Sot
Këto janë shenjat që tregojnë se nuk je e dashuruar por thjesht e varur nga ai

Life style

Këto janë shenjat që tregojnë se nuk je e dashuruar por thjesht e varur nga ai

Më: 21 mars 2019 Në ora: 20:26
Foto ilustruese

Ndjen xhelozi

Kur njerëzit janë në lidhje të shëndetshme i besojnë partnerit dhe nuk i japin shumë hapsirë xhelozisë. Nëse nuk mund ta bësh këtë, atherë nuk je e dashuruar, je thjesht e varur emocionalisht.

Ke frikë të ekspozohesh

Në një lidhje të shëndetshme partnerët flasin pa frikë me njëri- tjetrin. Kur gjen njeriun e duhur mund të hapesh në mënyrë të natyrshme. Nëse ke frikë të flasësh me partnerin atherë kjo është shenjë e varësisë emocionale.

Të ndryshosh për të

Të ndryshosh pasionet, muzikën e preferuar si dhe lidhjet me të tjerët për të kënaqur partnerin tregon një nivel të lartë varësie.

Vlera jote varet nga partneri

Një lidhje e shëndetshme kërkon që para se të duam partnerin të duam veten. Kështu që nëse e ul dhe e ngre veten në bazë të asaj që mendon partneri për ty ke probleme të mëdha vetëbesimi dhe duhet të punosh shumë me veten.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...