Ekuinoksi pranveror: Shenjat e Horoskopit duhet të përgatiten për ndryshime rrënjësore në jetë - Bota Sot
Ekuinoksi pranveror: Shenjat e Horoskopit duhet të përgatiten për ndryshime rrënjësore në jetë

Life style

Ekuinoksi pranveror: Shenjat e Horoskopit duhet të përgatiten për ndryshime rrënjësore në jetë

Më: 22 mars 2019 Në ora: 12:28
Ilustrim

Dielli ka kaluar në qiellin e zjarrtë të Dashit dhe ekuinoksi pranveror filloi më 20 mars. Kjo lëvizje kozmike do të shoqërohet me jo pak ndryshime e një cikël i ri astrologjik po fillon.

Përgatituni të rilindni e t’i vendosni vetes qëllime të reja. Do të jeni të aftë të bëni gjëra të pamenduara më para, por si fillim duhet të hiqni dorë nga disa gjëra, që mund t’ju pengojnë rrugën tuaj.

Dashi – Nuk është e thënë të jeni gjithmonë të parët

Fokusohuni më shumë tek procesi sesa përfundimi.

Demi – Ndaloni së qenuri aq monotonë. Hiqni dorë nga rregullat

Ky është sezoni kur duhet të dilni nga zona e rehatisë.

Binjakët – Anulloni thuajse çdo mbledhje që keni në agjendë

Gjej kohën e lirë për veten për të zbuluar pasionet që ndoshta nuk i dinit se i kishit.

Gaforrja –Mjaft ndërtuat mure rreth zemrës suaj

Në vend që të mbylleni brenda flluskës suaj, krijo hapësirë për lidhje të reja.

Luani–Hiqni dorë nga fiksimi juaj për t’u pëlqyer  

Kaloni shumë kohë e shpenzoni shumë energji duke u përqëndruar tek opinion it ë tjerëve për ju , por këtë pranvere duhet të gjeni forcën nga brenda e mos të keni nevojë për aprovim.

Virgjëresha –Mjaft morët çdo gjë seriozisht në jetë.. Mos jini kaq të ashpër

Duhet të heqësh dorë nga mënyra e të menduarit “si kal karroce” ! Keni mendime të ngurta dhe nuk bëni kompromise!

Peshorja – Mjaft me “master-planin” për të shpëtuar botën

E dashur Peshore, është koha të ndalosh së zgjidhuri problemet e të tjerëve.

Akrepi-Hiqni dorë nga xhelozia

Është koha të gjesh mënyra të reja për të menaxhuar mendimet dhe ndjenjat negative.

Shigjetari- Mos jini gjithnjë në kërkim të ndryshimeve

Ndryshimet sjellin zhvillim ,por ju kërkoni gjithë kohës, të lëvizni, të ndryshoni, e kjo ju bën të “pakapshëm” ! Ndonjëherë është mirë të ngulni rrënjë diku.

Bricjapi-Mjaft me ato mesazhet autoritare në grupin e bisedave me punonjësit

Ndërkohë që abicia jote është frymëzuese, boll projektove aspiratat e të tjerëve.

Ujori– Zënkat online

Këtë pranverë, anuloni debatet e tepërta dhe mos i ktheni njerëzit kunder vetes.

Peshqit– Të qenit i hapur për problemet e të tjerëve

E dimë që jeni empatikë e të dhimbusr, por është koha të vendosësh kufij këtë pranverë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...