Amerikanëve po iu kërkohet të mos puthin apo përqafojnë pulat – ja arsyeja! - Bota Sot
Amerikanëve po iu kërkohet të mos puthin apo përqafojnë pulat – ja arsyeja!

Life style

Amerikanëve po iu kërkohet të mos puthin apo përqafojnë pulat – ja arsyeja!

Më: 23 maj 2019 Në ora: 21:12
Foto ilustrim

Derisa në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përballen me një shpërthim të virusit të salmonellës, për ta ka paralajmërime të reja.

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në SHBA, po apelojnë tek amerikanët që të mos puthin apo përqafojnë pulat.

Agjencia thotë se shpezët që mbajnë baktere janë përgjegjëse për infektimin e prej 52 njerëzve në 21 shtete.

Në fakt, zyrtarët e shëndetësisë thonë se shumica e infeksioneve kanë qenë të lidhura me shpendët në oborrin e shtëpisë, posaçërisht pula dhe biba.

Deri tani, pesë persona janë shtruar në spital, por nuk janë raportuar vdekje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...