Gjashtë gjëra që i ndodhin trupit dhe mendjes suaj në vjeshtë - Bota Sot
Gjashtë gjëra që i ndodhin trupit dhe mendjes suaj në vjeshtë

Life style

Gjashtë gjëra që i ndodhin trupit dhe mendjes suaj në vjeshtë

Më: 15 tetor 2019 Në ora: 17:26
Ilustrim

Me të ardhur stina e vjeshtës ndryshojnë edhe njerëzit.

Trupi dhe mendja e tyre pëson ndryshime që prekin duke nisur nga gjumi, dëshira seksuale dhe socializmi.

Disa prej ndryshimeve janë të vogla aq sa ndoshta nuk i keni vërejtur më parë, por që të tjerat mund të tingëllojnë si të ditura, transmeton Klan Kosova.

Ndryshimet që sjell vjeshta janë:

1. Zemra ju rrah më shpejt
2. Mund të flini më gjatë por zgjoheni i lodhur
3. Bie dëshira për marrëdhënie seksuale
4. Dëshironi që të socializoheni më tepër
5. Ndodh që të dehidroheni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat