Pse duhet të buzëqeshni më shumë? - Bota Sot
Pse duhet të buzëqeshni më shumë?

Life style

Pse duhet të buzëqeshni më shumë?

Më: 14 dhjetor 2019 Në ora: 14:42
Ilustrim

E qeshura mund të duket si një reagim i pavullnetshëm, por është shumë më tepër se kaq. studimet sugjerojnë se qeshura, e detyruar ose jo, mund të ketë një efekt pozitiv në gjendjen tuaj shpirtërore, ul nivelin e stresit dhe i bën të gjithë rreth jush të ndjehen më mirë.
 

Përfitimet e buzëqeshjes:

1. buzëqeshja është ngjitëse
2. buzëqeshja ul stresin dhe ankthin
3. buzëqeshja liron endorfinën, hormonin e lumturisë
4. ju do të jeni më tërheqës
5. buzëqeshja forcon sistemin tuaj imunitar

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat