Maska me dy përbërës për të larguar lodhjen e fytyrës - Bota Sot
Maska me dy përbërës për të larguar lodhjen e fytyrës

Life style

Maska me dy përbërës për të larguar lodhjen e fytyrës

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 19:34
Ilustrim

Netët e gjata pa gjumë, rutina e keqe dhe zgjimi herët ndonjëherë bëjnë që fytyra të duket e lodhur. Për këtë po ju tregojmë një maskë të thjeshtë me limon dhe patate. Që ta provoni përpara se të flini dhe të zgjoheni me një fytyrë të freskët.

Çfarë ju duhet?

Kjo maskë ka vetëm dy përbërës: 1 kokërr patate dhe një kokërr limoni.

Si ta bëni?

Filloni duke futur në blender pataten e qëruar. Pasi ajo të ketë marrë formën e një mase të njëtrajtshme, hidheni në një tas dhe aty shtoni gradualisht lëngun e limonit.

Përzierjen që krijuat përhapeni me kujdes në fytyrë duke bërë një masazh të lehtë dhe lëreni aty për rreth 20 minuta. Më pas shpëlajeni me ujë dhe flini rehat.

Kombinimi i patates me limonin do të minimizojë poret dhe gjithashtu do të zhdukë rrathët e zinj poshtë syve. Kështu pra, nëse keni një patate dhe një limon në shtëpi provojeni!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat