Ushqimet që rritin epshin tek femrat

Life style

Ushqimet që rritin epshin tek femrat

Nga: D.B. Më: 15 janar 2021 Në ora: 17:22
Foto Ilustrim

Epshi i grave mund të ndikohet nga shumë gjëra. Ndër to mund të jenë edhe puna e tepërt, pagjumësia dhe çrregullimi i hormoneve. Në këtë rast janë disa lloje të ushqimeve që mund t’ju ndihmojnë në rritjen e epshit. Ja disa prej tyre:

Shpargu

Shpargu, e ndihmon rritjen e prodhimit të histaminës, vitaminës B që në trup përmban acid folik. Histamine rrit dëshirën seksuale si tek burrat dhe ashtu edhe tek gratë.

Avokado

Avokado përmban kalium, e cila është gjithashtu efektive në rritjen e dëshirës seksuale të të dy sekseve. Përveç kësaj, avokado, përveq që rrit epshin tuaj do të sigurojë energji dhe qëndrueshmëri që do të ju duhej me acid folik.

Speci djegës

Nëse doni të hani nxehtë dhe djegës, ju jeni me fat. Ky piper, rrit fluksin e gjakut dhe shkakton lirimin e endorfinës. Këto kimikate, ndihmojnë rritjen e epshit tuaj në një mënyrë të natyrshme.

Shalqini

Nga disa ekspertë " Viagra e re'quhet shalqi quajtur citruline dhe relakson enët e gjakut, përmban një aminoacid që rrit epshin

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat