Sa takime presin të rinjtë e sotëm para se të përfundojnë në shtrat

Life style

Sa takime presin të rinjtë e sotëm para se të përfundojnë në shtrat

Më: 6 mars 2021 Në ora: 17:16
Foto ilustrim

Sa herë duhet të dilni me një person për të kryer m,arrëdhënie seksuale? Kjo duket si diçka që ju përket vetëm ju, por gaboni! Shoqëria dhe mendësia kolektive duket se ndikojnë tërthorazi në vendimet tona.

Sipas një sondazhi  më shumë se 50% e çifteve përfundojnë në shtrat brenda javës së parë që dalin. E nëse shoqja juaj

Sapo e keni njohur, keni dalë me të një herë, epo me shumë mundësi brenda javës mund të përfundoni në shtrat. Sipas një sondazhi gati 50 për qind e çifteve kryjenë marrëdhënie seksuale 1 jave deri në një muaj pasi janë njohur ! Vetëm 22% e çifteve presin dy muaj dhe më pak se 10% duket se njihen për një kohë më të gjatë të paktën për 6 muaj para se të kryejnë marrëdhënie seksuale. 

Website DrEd.com ka anketuar amerikanë e evropianë për të dalë në këto përfundime dhe sipas sociologëve nuk duhet të habitemi që 18 përqind e burrave dhe grave të anketuara nuk presin asnjë javë për ta çuar lidhjen e sapoformuar në një tjetër nivel. Terapisti i marrëdhënieve Paul Hokemeyer pohon se në këto sondazhe nuk përfshihen njerëzit që kryejnë marrëdhënie seksuale brenda natës, pra seks të rastësishëm.
Marrëdhëniet e hershme në marrëdhënien tuaj mund t'ju ndihmojnë të ndjeheni të lidhur me atë person, thotë Kerner, dhe është një mënyrë e shkëlqyer për të kuptuar nëse jeni të pëputhshëm nga ana fizike apo jo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat