A mund ta besoni se çfarë i ndodh trupit nëse bëni këtë ushtrim të thjeshtë

Life style

A mund ta besoni se çfarë i ndodh trupit nëse bëni këtë ushtrim të thjeshtë

Më: 4 maj 2021 Në ora: 12:42
Foto ilustrim

Një ushtrim që kursen kohë dhe mund të bëhet kurdo dhe kudo, duke dhënë kështu rezultate të shkëlqyeshme është ushtrimi plank, apo ushtrimet e përballimit.

Sipas ekspertëve pesë minuta plank në ditë janë ideale.

Pas dy muajsh të bërjes së këtij ushtrimi, ndryshimet të cilat mund t’i prisni janë këto:

Dhembja në shpinë zhduket

Muskujt e stomakut bëhen më të fortë

Përmirësohet qëndrimi

Zhvillohet fleksibiliteti

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat