Horoskopi për periudhën nga 25 tetor – 1 nëntor

Life style

Horoskopi për periudhën nga 25 tetor – 1 nëntor

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 06:16
Foto ilustrim

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Mbani vëmendjen tuaj dhe jini të fokusuar në punë, vetëm në këtë mënyrë do të shmangni gabimet dhe stresin. Tregoni vetëkontroll dhe përmbajuni kufijve – mos lejoni askënd t’ju bindë (dhe mos iu nënshtroni tundimit) të pranoni më shumë përgjegjësi dhe detyra. Çdo vendim që merrni, mbështeteni në intuitën tuaj, edhe nëse mendja e shëndoshë ju thotë të kundërtën, dëgjoni ndjenjat tuaja në çdo situatë.

Shëndeti: Ju duhet të shoqëroheni dhe të argëtoheni, të rimbushni bateritë dhe të relaksoheni. Do të ishte më mirë ta organizoni vetë, pavarësisht nëse është një festë apo një udhëtim me miqtë.

Dashuria: Komunikimi është në plan të parë – do të duhet të diskutoni çështje të rëndësishme në marrëdhënien tuaj dhe do të keni fuqinë e bindjes, domethënë qëndrimet dhe përfundimet tuaja përcaktojnë të ardhmen e marrëdhënies suaj. Nëse jeni vetëm, do të jeni empatik deri në atë masë sa të mund të lëndoni veten duke u kujdesur për shqetësimet e njerëzve të tjerë – nëse bini në dashuri me dikë që dëshironi të ndihmoni, do të bini pikërisht në atë kurth.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Planet tuaja afatgjata patjetër duhet të presin. Nëse ju ofrohen mundësi për një udhëtim pune, shfrytëzojeni, do të kënaqeni me ndryshimin e ambientit dhe mund të bëni disa njohje të dobishme. Përfaqësoni interesat tuaja në mënyrë të paanshme dhe pa kompromis, por tregohuni me takt në çdo komunikim biznesi. Jini të durueshëm në pritje të zgjerimit të biznesit dhe hyrjeve financiare, nuk është ende koha për këtë.

Shëndeti: Ndiheni mirë dhe plot energji, e vetmja gjë që mund t’ju shqetësojë është nevoja për të përmbajtur veten. Rritni aktivitetin fizik, për të kanalizuar energjinë e tepërt dhe për të hequr qafe zhgënjimin.

Dashuria: Venera është me ju, ndaj mund të prisni një ngarkesë të shtuar pasioni. Në marrëdhënie me partnerin tuaj, kjo gjendje shpirtërore mund të çojë në tension, sepse partneri nuk i ndjek nevojat dhe kërkesat tuaja, ndaj duhet të caktoni kufirin dhe të ulni pritjet tuaja. Nëse jeni vetëm, mund të bini në dashuri, ose të filloni aventura sipërfaqësore, të cilat do t’i përjetoni më seriozisht dhe më me intensitet seç do të duhej. Është e rëndësishme që t’i kuptoni nevojat tuaja dhe të jeni të vetëdijshëm për motivet tuaja.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: Jini të durueshëm dhe ndiqni atë që po ndodh – gjërat zbërthehen dhe zgjidhen, ju takon vetëm të jeni zgjuar dhe të pranishëm, në mënyrë që të zbuloni rrugën tuaj të drejtë. Përfshihuni në diskutimin për detyrat e ardhshme dhe arritjen e qëllimeve për të cilat nuk keni filluar ende të punoni. Vlerësoni situatën në mënyrën tuaj dhe punoni me ritmin tuaj, mos lejoni që dikush të nxitojë dhe t’ju shtyjë, në mënyrë që të mos gaboni. Ju mund të prisni të ardhura të mira gjatë kësaj periudhe.

Shëndeti: Do të kënaqeni duke kaluar kohë me njerëz të dashur dhe duke dalë nga rutina e përditshme, kjo do t’ju forcojë mendërisht dhe emocionalisht, dhe është themeli i shëndetit të mirë.

Dashuria: Në marrëdhëniet me partnerin, mund të gjendeni në një situatë ku duhet të diskutoni dhe të përcaktoni se ku po ju çon marrëdhënia juaj, nëse keni interesa të përbashkëta dhe si e parashikoni të ardhmen. Mund të përballeni me njohuri të pamjaftueshme të partnerit, sepse jeni të fokusuar në ndjenjat tuaja në marrëdhënie, dhe jo në praninë në lidhje. Nëse jeni vetëm, keni energji emocionale pozitive dhe mund të kaloni momente të këndshme në shoqërinë e njerëzve që i vlerësoni.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Nëse jeni plot energji dhe plot vullnet, jini të vetëdijshëm se thjesht po i mërzitni kolegët tuaj me elanin tuaj të punës. Nëse punoni vetëm, ose bëni ndonjë punë që lidhet me rregullimin e shtëpisë, kjo energji do t’ju jetë shumë e dobishme dhe do t’i zbatoni me sukses idetë tuaja. Mos merrni vendime për ndryshime afatgjata dhe mos bëni plane për të ardhmen.

Shëndeti: Nervozizmi, pagjumësia, shpërqendrimi – përpiquni të qetësoheni dhe të pushoni,

Dashuria: Mund ta gjeni veten në dy pista dhe të zbuloni se jeta paralele të emocionon aq sa edhe të lodhë. Nuk ka asnjë rrezik zbulimi gjatë kësaj periudhe, por mund të tundoheni t’i pranoni gjithçka partnerit tuaj dhe ta lini atë të vendosë për fatin e marrëdhënies suaj. Mbani në mend se kjo nuk është e drejtë dhe se gatishmëria juaj për të vënë veten në mëshirën e fatit nuk ju çliron nga përgjegjësia. Nëse jeni vetëm, mund të përfshiheni në një marrëdhënie me një person që është i zënë, me ndjenja kontradiktore përmbushjeje dhe pakënaqësie. Ju nuk do të jeni në gjendje ta bëni këtë për një kohë të gjatë.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Ju mund të ndryshoni drejtimin në të cilin po shkoni, pas njohurive të thella në atë që dëshironi të arrini me të vërtetë dhe çfarë dëshironi të bëni. Mund të jetë fillimi i një kthese drastike në lidhje me atë që po bëni tashmë, por mund të ringjallë karrierën tuaj dhe ta fillojë atë në një mënyrë që nuk mund ta kishit parashikuar. Keni mundësinë t’i bëni realitet ëndrrat tuaja nëse fokusoheni vetëm në to.

Shëndeti: Ngritja dhe rënia e energjisë çojnë në një humor pesimist dhe nervozizëm. Probleme të mundshme të presionit.

Dashuria: Yjet nuk parashikojnë asgjë të ndritshme dhe të veçantë në jetën tuaj të dashurisë, por nuk do të ketë asnjë dramë apo konflikt. Energjia është e tillë që do të keni nevojë për intimitet dhe vetmi, prandaj sigurohuni që t’ia shpjegoni atë partnerit tuaj, i cili mund të ndihet i lënë pas dore. Nëse jeni vetëm, do të jetë interesante për ju të analizoni personat që ju tërheqin vëmendjen, sepse jeni gati të shikoni poshtë sipërfaqes dhe të “kapni” sinjale delikate, të cilat nuk janë të dukshme.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09

Puna: Detyrat tuaja profesionale kërkojnë që ju të gjeni zgjidhje jokonvencionale për problemet me të cilat po përballeni. Jini të durueshëm dhe të qëndrueshëm, mos iu nënshtroni analizave dhe kujdesit të tepruar – disa gjëra nuk mund t’i parashikoni, por mund t’i shmangni gabimet me kujdes dhe vigjilencë. Kapërcimi i vështirësive në këtë periudhë ju sjell pikë dhe njohje profesionale.

Shëndeti: Nëse keni disa çrregullime kronike, mund të ndieni lehtësim gjatë kësaj periudhe. Krijoni një ekuilibër midis aktiviteteve fizike, mendore dhe pushimit.

Dashuria: Kjo periudhë mund të jetë një nga më të mirat në jetën tuaj të dashurisë – Venera është me ju, ndiheni shumë tërheqës dhe jeni plot optimizëm. Në lidhjen tuaj dashurore do mund të distancoheni nga problemet e krijuara nga partneri juaj dhe do ta lejoni që ne disa gjëra të përballet vetë, pa përkushtimin dhe kujdesin tuaj, gjë që do të jetë një lehtësim për ju personalisht dhe për marrëdhënien tuaj. Nëse jeni vetëm, do të jeni shumë tërheqës dhe do të keni mundësi të shumta për flirt dhe aventura romantike.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Ndërmarrjet e biznesit do ta largojnë vëmendjen tuaj nga problemet irrituese dhe shpërqendrimet e përditshme dhe do t’ju sjellin prosperitet. Keni nevojë për durim dhe qetësi. Disa forma tundimi janë para jush – ndoshta një ofertë premtuese biznesi, e cila nuk është realiste, ose fitime të lehta në një mënyrë jo shumë të moralshme, mos u dorëzoni, jini konsekuent me vetveten.

Shëndeti: Jeni gjallëruar dhe keni filluar të vazhdoni përpara – mund të ndiheni të lodhur, sepse jeni të zënë, por një gjumë i mirë do të shërojë gjithçkaa.

Dashuria: Situatat e mundshme të krizës, si dhe suksesi i papritur në jetën dashurore – mund të jenë arritje të përbashkëta në jetën dashurore, mirëpo nëse jeni vetëm, mund të krijoni një lidhje të thellë me një person të veçantë, i cili ka qenë i rëndësishëm për ju për një kohë të gjatë. Mbani qëndrim të hapur ndaj çdo gjëje që ndodh, jini të butë, të sjellshëm dhe plot mirëkuptim, siç jeni zakonisht – gjërat po zhvillohen mirë, ju takon vetëm t’i ndiqni dhe të mos sabotoni veten me dyshime dhe pasiguri.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Çelësi i suksesit gjatë kësaj periudhe është aftësia juaj për t’u lidhur me të tjerët në mënyrë të sinqertë. Mund t’ju luhatë përgjegjësia për t’u treguar të gjithëve se jeni të denjë për këtë besim, por nuk keni arsye të jeni nervoz. Thjesht jini të qetë, të plotë dhe të arsyeshëm në mendime dhe do të zbuloni mënyrën më të mirë për të përqendruar energjinë tuaj në mirëqenien tuaj, por edhe të përbashkët.

Shëndeti: Ndjenjat (nervozizmi, zemërimi, padurimi) mund t’ju prishin humorin dhe stomakun – probleme të mundshme me tretjen.

Dashuria: Tubimet shoqërore janë intensive dhe biseda e rastësishme me një person mund të çojë në një mirëkuptim të thellë – ju mund ta gjeni dhe ta njihni shpirtin tuaj binjak te dikush që e njihni prej kohësh, porse nuk keni menduar për atë person deri më tani. Konflikte për gjëra të vogla janë të mundshme në lidhjen tuaj dashurore – qetësohuni dhe mendoni, filloni një bisedë për arsyet më të thella që qëndrojnë pas këtyre konflikteve në dukje të parëndësishme.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Potenciali juaj profesional është zgjuar dhe afirmuar dhe tani mund të zbatoni ide dhe koncepte të reja. Mos nxitoni me vendime, sepse mund të veproni në mënyrë impulsive, sipas një modeli që tashmë e dini dhe të prishni suksesin që është praktikisht në duart tuaja. Ju keni të gjithë mbështetjen për të zbatuar ndryshime në të gjitha aspektet e jetës suaj, thjesht mos veproni spontanisht dhe pa plan.

Shëndeti: Çrregullimet kronike mund të intensifikohen gjatë kësaj periudhe. Nëse keni ndonjë terapi të vazhdueshme, është koha për ta korrigjuar atë. Merrni më shumë pushim.

Dashuria: Nëse jeni duke kërkuar për një partner, ndryshoni rutinën tuaj – shkoni në vende ku normalisht nuk do të shkonit, vishuni ndryshe nga zakonisht, pranoni një takim me njerëz që kanë interesa dhe ndjeshmëri të ndryshme. Në marrëdhëniet me partnerin duhet të jeni veçanërisht të durueshëm, që do të jetë një sfidë e vërtetë. Partneri duket se ka vendosur të jetë tekanjoz, i pavetëdijshëm dhe egoist – jepini atij një shans ta kuptojë vetë dhe ndihmojeni të gjejë arsyet e vërteta për një sjellje të tillë.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Mos hezitoni të kryeni detyrat, për të mos thyer afate dhe për të krijuar shqetësime që mund t’i shmangni duke marrë iniciativën dhe duke vepruar me energji. Jini të përgjegjshëm, të përkushtuar dhe frymëzues, tregoni gatishmëri për të dëgjuar dhe pranuar çdo sugjerim. Një ndryshim i vogël në perspektivë do t’ju sjellë njohuri të thella dhe do ta bëjë më të lehtë gjetjen e zgjidhjeve optimale.

Shëndeti: Tensioni që ndieni në të gjitha aspektet e jetës, mund të manifestohet me dhimbje në qafë, shpatulla, shpinë. Gjeni mënyrën më efektive për t’u çlodhur.

Dashuria: Në marrëdhëniet dashurore ndikimi planetar sjell shfaqjen e ndjenjave dhe përmbajtjes së ndrydhur – është koha për biseda serioze dhe për të përcaktuar atë që ju lidh, si dhe për të pranuar atë që secili prej jush duhet të jetë juaji dhe të mos ndihet i ngarkuar dhe i penguar në marrëdhënie. Nëse jeni vetëm, mund të përjetoni një lidhje pasionante, e cila do të shkaktojë ndjenja intensive – jeni të gatshëm të rrezikoni dhe thjesht nuk mund ta njihni veten. Përfitoni nga ajo energji transformuese dhe zgjeroni horizontet tuaja.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Përfundoni detyrat tuaja të punës dhe nëse jeni duke u përballur me situata kërkuese dhe problematike, përdorni mirësinë dhe taktin tuaj – ju e dini se si të largoheni pa tension dhe drama në çdo situatë. Ndërgjegjja juaj nuk ju lejon të nxitoni, sepse atëherë bëni gabime. Shqyrtojeni çdo problem nga të gjitha këndet, zgjidhjet do të vijnë në mënyrë të natyrshme.

Shëndeti: Tensioni që ndieni në të gjitha aspektet e jetës mund të manifestohet me dhimbje në qafë, shpatulla, shpinë. Gjeni mënyrën më efektive për t’u çlodhur.

Dashuria: Periudha është e përshtatshme për të shijuar të gjitha eksperiencat me personin që keni pranë. Mund të jetë partneri juaj, ose dikush afër jush që ende nuk e keni njohur apo pranuar si partner. Ndjenjat do t’ju vërshojnë në valë, do të keni episode të egra dhe të zjarrta, nga pasioni në zemërim, dhe ai pranë jush që di t’ju kuptojë, t’ju durojë dhe t’ju ndihmojë të kanalizoni, është shpirti juaj binjak.

PESHQIT (20.2 – 20.03.)

Puna: Mos e teproni me kërkesat tuaja në punë dhe merrni seriozisht detyrat tuaja. Shtyjeni marrjen e vendimeve të rëndësishme derisa të keni më shumë informacion dhe më shumë durim. Nuk ka nevojë të luftoni për të arritur sukses, thjesht bashkëpunoni me atë që po ndodh rreth jush dhe brenda jush. Mos analizoni shumë, jini të arsyeshëm, të thjeshtë dhe kujdesuni për paratë. Tregoni më shumë iniciativë dhe përfaqësoni interesat tuaja me takt, por në parim.

Shëndeti: Ngritjet dhe rëniet e energjisë ju tregojnë që të vendosni pikat tuaja të forta dhe të mos lodheni – mund t’ju duhet të ndryshoni rutinën tuaj për ta arritur këtë.

Dashuria: Nëse jeni vetëm, do të keni mundësi të mira për të nisur një histori romantike. Në shtëpinë e dashurisë ka një thellësi ndjenjash dhe pasion të fortë, kështu që mund të takoni shpirtin tuaj binjak dhe të ndryshoni drejtimin e jetës tuaj. Në marrëdhëniet dashurore një periudhë e këndshme në të cilën do të thelloni dhe shijoni intimitet, humor të mirë dhe plane të përbashkëta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat