Ja çfarë mendojnë gratë për seksin gjatë menstruacioneve

Life style

Ja çfarë mendojnë gratë për seksin gjatë menstruacioneve

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 06:55
Foto ilustrim

Studimi i ri thotë se pothuajse gjysma e femrave që bëjnë seks gjatë menstruacioneve thonë se kjo u jep atyre një ndjenjë kënaqësie të shtuar, por ndihen të turpëruara qe ta sugjerojnë atë.

Hulumtimi i 2000 grave zbuloi se vetëm 15 përqind kanë bërë seks gjatë menstruacioneve tyre.

42 përqind janë turpëruar për sugjerimin e tyre dhe 47 përqind janë turpëruar për fillimin e menstruacioneve gjatë seksit, duke sugjeruar se ka ende një rrugë të gjatë për të bërë qëndrime të relaksuara ndaj seksit periodik, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv.

Më shumë se një e pesta e grave apo 22 përqind e kanë etiketuar si të pahijshme kur flasin ose bëjnë seks gjatë periodave të tyre dhe 18 përqind këtë proces e kanë quajtur “të pisët”.

Ndërkaq, shtatë përqind e grave e kanë quajtur si shumë të bukur eksperiencës e të bërit seks gjatë periodave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat